برای مدتیه که از مد و فشن دور شدیم و بعد از مطلب منم میتونم مدل بشم؟”که مدتی پیش منتشر کرده بودم و بسیار هم مورد استقبال دوستان واقع شد به نظرم کمی بازگشت، به این مبحث جذاب میتونه تنوع خوبی چه برای دوستان عکاس و چه برای دوستان مدل باشه .

 اصطلاح Catwalk کت واک از راه رفتن گربه گرفته شده زیرا که حرکت پاهای گربه و در عین حال احساس خرامیدنش از اولین تمرینات مدل ها از زمان شروع کت واک ها بوده است.

در واقع کت واک (Catwalk و یا Runway) به راه رفتن مدل بر روی سکو (Stage) برای نمایش دادن بهتر لباس ها و یا محصولات زینتی گفته میشود و و مسلما بهترین راه نمایش محصول بر روی بدن انسان میباشد.

بیش از 450 میلیون نتیجه جستجو در گوگل برای جمله “How to Walk Like a Model” چگونه مثل یک مدل راه برویم؟ یافت میشود و این مسلما به این معنیه که تعداد بسیار زیادی از این مطالب وجود داره و پیدا کردن یک نتیجه مناسب و یا صحیح بین این همه مطلب واقعا کار سختیه. درست به همین خاطر مطلبی از سایت مجله “وگ” برترین مرجع و مجله مد جهان را برایتان انتخاب کرده ام که درباره بهترین مدل های کت واک دنیا از “کارلی کلوس” تا “نائومی کمپبل”  برای شما حرف میزنه و میتواند بسیار جالب توجه باشه و مفید برای دوستان مدل باشه.

1- شکارچی : “کارلی کلوس”

اینکه “کارلی” برای الکساندر ونگ و یا ویکتوریا سیکرت کت واک بره هیچ اهمیتی نداره چون در هر صورت یکی از جذاب ترین و افسون کننده ترین کت واکر های دنیاست که داره روی استیج قدم میزنه. مدل راه رفتن او که به راه رفتن پلنگ معروفه تمام زیبایی اون رو تبدیل به قدرت و غرور میکنه و میشه گفت که راه رفتن اغوا گر او میتونه هر بیننده ای رو به سر گیجه بندازه.

2- خرامیدن : “نائومی کمپبل”

بعد از گذشت تقریبا 30 سال از زمان ورود “نائومی” به صنعت فشن انگار هیچ چیز در او تغییری نکرده و این موضوع شامل کت واک او هم میشه. این راه رفتن طاووس وار و همراهی پهلو ها و دستها که گویی امضاء نائومیست هنوز هم در انتهای هر کت واک باعث واکنش تماشاچیان و تشویق یکپارچه عموم بیننده ها برای او میشود.

3-چرخش : :پت کلیولند”

اگر بخواهیم به تئاتر در “کت واک” اشاره کنیم بدون شک “پت” اولین سوپر مدلیست که معنی کامل این ژانر را در دهه شصت و هفتاد و با راه رفتنی که ارتباطی نزدیک بین “برود وی” (Broadway*) و رقص فلامنکو بود را به وجود آورد و به دنیا نشان داد. او با چرخش های زیبای خود  به همه فهماند که یک مدل فقط تصویر زیبا نیست و میتواند حرکتی ماندگار را در تاریخ مد به وجود آورد.

ادامه این مقاله را بخوانید …

Broadway : محله ای در منهتن-نیویورک که در اینجا مقصود مجموعه 41 تاتری است که در این محل قرار دارد و در طی سالیان سال تبدیل به محلی برای مطرح کردن بهترین بازیگران دنیای سینما و تاتر شده است.

منبع www.vogue.com