مد و فشن

حمایت صنعت مد در برابر خشونت علیه زنان

صنعت مد یک بار دیگر برای حمایت و همراهی از زنان در برابر خشونت اعلام آمادگی می کند. این صنعت برای دومین سال متوالی است که در سطح بین المللی در روز 25 نوامبر همراهی خود را در مورد این موضوع اعلام می کند. برند تروساردی (Trussardi) قراردادی را با شرکت کاترینا اُکیو ( Caterina Occhio) برای مجموعه جواهرات جدید خود به نام سی می (See Me) برای حمایت از زنانی که مورد آزار و اذیت قرار گرفته اند، امضا کرده است.

با قرارداد سی می، کاترینا اُکیو برای زنانی که از خشنوت و تجاوز رنج برده اند فرصت شغلی ایجاد کرده و آن ها می توانند پس از گذراندن دوره های آموزشی ساخت اکسسوری و جواهرات، به مشاغل مرتبط معرفی شده و مشغول به کار شوند. در ادامه این برند نیز به کمپین خیران #Lovyfighter’s که در سال 2017 توسط  خانه مزون لوریرو (Levriero) ترند شد بود، وارد شده و اعلام آمادگی کرد.

صنعت مد و خشونت علیه زنان

این مجوعه جدید اکسسوری به مدت محدود از تاریخ 25 نوامبر تا اواسط ماه ژانویه به صورت آنلاین توسط برند تروساردی به فروش می رسد. برند سیو دِ داک (Save The duck) هم از این موضوع حمایت کرده و به کمپین “نه به خشونت علیه زنان” پیوسته و همکاری خود را با انستیتو United Nations Global Compact و Un Women اعلام کرده و برای ایجاد برابری حق زن و مرد و رهایی زنان از خشونت های محیط کار و جامعه تلاش می کند.

نیکولاس بارجی (Nicolas bargi) مدیرعامل این شرکت در مصاحبه خود تاکید کرد: “در شرکت سیو دِ داک” زنان نقش بسیار مهمی را ایفا می کنند ما برای برابری حق میان زنان و مردان تلاش کرده و احترام بسیاری برای کارمندان خانمی که با ما کار می کنند قائل هستیم. هدف ما ادامه دار بودن این مسیر بوده و در آینده می خواهیم به صورت جدی تر برای حل این نوع مشکلات اقدام کنیم.”

بخوانید
6 نکته ضروری جهت مراقبت از مو های بلند در دنیای مدلینگ

خانواده پگورین (Pegorin) از هلدینگ اِی جی اِف 88 (AGF 88) نیز مجددا حمایت خود را درباره این مسئله اعلام کرده و سال هاست که حمایت مالی خود را به خانه بنفش اختصاص دادند. خانه بنفش مکانی امن برای زنانی است که قربانی خشونت بوده و از این موضوع رنج می برند؛ آدرس خانه ی بنفش به دلیل محافظت از آن ها مشخص نیست. در این مکان از زنانی که مورد خشونت قرار گرفته اند حمایت میشود تا بتوانند دوباره زندگی و کار خود را از نو شروع کنند. از سال 2014 دو برادر فدریکو پگورین (Federico Pegorin) و جانی پگورین (Gianni Pegorin) به غیر از مدیریت شرکت زیبایی آرایشی، به همکاری خود با انجمن خانه بنفش ادامه داده اند تا بتوانند هر ساله به تعداد بیشتری از افراد قربانی کمک کنند.

صنعت مد و خشونت علیه زنان

فدریکو پگورین درباره این موضوع می گوید: ما کمک به این افراد را از شهر خود آغاز کردیم تا بتوانیم ابتدا از همشهری های خود حمایت کنیم. امیدواریم با ادامه دادن این کار بتوانیم افراد بیشتری که صاحب مشاغل هستند را با خود همراه کنیم. با این کار می توانیم به مردم خود نشان بدهیم که ما به آن ها اهمیت داده و تا جایی که بتوانیم از آن ها در برابر اینگونه مشکلات حمایت می کنیم.

جانی پگورین در ادامه می گوید: “خشونت یک پدیده ساخته شده توسط مردان است و متاسفانه تعداد مردانی که از زور بازوی خود برعلیه زنان استفاده می کنند بسیار زیاد است. ما شخصیت زن را در باور و ارزش آن ها را برابر با مردان می دانیم زیرا در شرکت ما تقریبا نیمی از کارمندان ما را زنان تشکیل میدهند و میزان قابل توجهی از سود شرکت ما توسط زنان تامین می شود.

بخوانید
چطور مارک جاکوبز بهترین فشن اینفلوئنسر ۲۰۱۹ اینستاگرام شد؟

تا 29 نوامبر 6 فروشگاه از برند لاش (Lush) فروش خود از کِرِم چاریتی پات (Charity Pot) را به انجمن سانس- اِند ریپ کالچر (Suns-End Rape Culture) اختصاص داده است. این انجمن توسط فعال حقوق زنان بِنِدِتا لو زیتو (Benedetta lo zito) تاسیس شده است تا کمکی باشد برای زنانی که مورد تجاوز جنسی قرار گرفنه اند. همچنین در این انجمن یاد می گیرند که چگونه می توانند در چنین شرایطی از خود دفاع کنند.

این انجمن به صورت آنلاین برای زنانی که مورد تجاوز و خشنوت قرار گرفته اند کلاس های دسته جمعی برگزار کرده که این کلاس ها توسط یک روانشناس هدایت می شود.

صنعت مد و خشونت علیه زنان

بندتا لو زیتو در صحبت هایش می گوید: اگر به ما فعالان حقوق زنان بهای بیشتری داده می شد می توانستیم بهتر عمل کرده و گام های قابل توجهی برای مقابله با این موضوع برداریم. با این حال من معتقدم که باید جایگاه زنان و نوع دیدگاهی که جامعه به یک زن دارد بررسی شود زیرا در بسیاری از موارد می بینیم که جامعه زن را مقصر دانسته و او را در زمینه ی های مختلف منفعل می بیند. یکی دیگر از مواردی که به حمایت از زنان کمک می کند تربیت درست بچه ها از همان سنین پایین و کودکی است، باید به بچه های کوچک تر احترام به جنس مخالف را آموزش دهیم و به پسربچه هایمان تاکید کنیم گریه کردن هیچ اشکالی ندارد همچنین به دخترانمان هم یاد بدهیم که آن ها هم حق عصبانی شدن را دارند.

برند کفش اِسکارپه & اسکارپه (Scarpe & Scarpe) نیز به انجمن “تلفن صورتی” ملحق شده و برای نشان دادن حمایت خود قرار است تا 15 دسامبر در 15 شعبه از فروشگاه های خود در شهرهای رم، پالرمو و ساساری، به اعضای فروش هر یک از محصولاتش 1 یورو به این انجمن اهدا کند. با توجه به آمارهای داده شده از ماه مارس تا ماه ژوئن 2020 تماس با شماره 1522 ( شماره ای برای اظهار خشونت علیه زنان) نسبت به سال پیش در همان تاریخ دو برابر شده است.

بخوانید
چه رنگهایی را با هم ست کنیم - 48 ترکیب رنگ زیبا و نحوه استفاده از آنها

مدیر عامل این برند، آلساندرو میرییلو (Alessandro Miriello) می گوید: “به دلیل پاندمی کویید 19 و وضع قوانین جهانی برای ماندن در قرنطینه و خارج نشدن از خانه تعداد قربانی های خشونت خانگی افزایش پیدا کرده و اکنون متوجه می شویم که این مشکل چقدر می تواند دردناک و جدی باشد.”

مترجم: فهیمه میرکبیری

منبع
fashionnetwork
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 + بیست =

دکمه بازگشت به بالا