مد و فشن

13 نکته طلایی و مهم برای یک کت واک تمیز در دنیای مدلینگ

تمرین راه رفتن مانند یک مدل، یکی از آسان ترین کارها برای شروع و ورود به دنیای مدلینگ به نظر میرسد اما باید توجه داشته باشید که یک کت واک خوب فقط با تمرین مستمر است که به وجود میآید و روند روز به روز بهتر شدن را در تمرینهایتان باید ایجاد کنید و در نظر داشته باشید که تمرین کردن یکی از بخش های جذاب و قسمتهای مفرح برای رسیدن به یک کت واک خوب است.

در مرحله اول یاد بگیرید که چگونه بهتر راه بروید و بیاموزید که روی کفشهای پاشنه بلند قدم بردارید. در مرحله بعد پاهای خود را در راستای یکدیگر قرار دهید و پس از رد شدن از تمام اینها می توانید تمرکز خود را بر روی حرکت ها و حالت چهره تان متمرکز کنید تا بتوانید با حالت طبیعی و اعتماد به نفس بیشتر این کار را انجام دهید.

نکات طلایی کت واک در دنیای مدلینگ

نکته شماره ۱ در کت واک

زاویه قرار گرفتن صورت شما نسبت به بدنتان یکی از مهم ترین و ابتدایی ترین اصول کت‌ واک است. سر خود را بالا گرفته و در عین حال چانه شما باید کمی به سمت پایین متمایل باشد. طوری حرکت کنید انگار یک دست نامرئی پیشانی شما را نگه داشته است و اجازه پایین آمدن بیش از اندازه سرتان را نمی دهد و در عین حال همین دست، سر شما را از پشت نیز نگه داشته و اجازه نمی دهد که سر خود را بیش از اندازه به عقب ببرید.

در نظر داشته باشید که با کت واک رفتن بر روی استیج شما در موقعیت بالاتری نسبت به بیننده ها قرار دارید و به همین دلیل کمی پایین گرفتن سرتان نسبت به سطح استیج باعث بهتر دیده شدن چهره شما توسط تماشاچیان می شود. سعی کنید این حرکت را هر روز انجام دهید تا جایی که این نوع قدم زدن تبدیل به یک عادت برای شما شود.

نکات طلایی کت واک در دنیای مدلینگ

نکته شماره 2 در کت واک

به حالت چهره و لب های تان بسیار دقت کنید، در نظر داشته باشید که خنده شما می‌تواند باعث کم شدن تمرکز بیننده ها بر روی لباس مورد نظر شود. دقت کنید هر عاملی که باعث حواس پرتی مخاطبان شما از روی محصول اصلی یعنی لباس بشود در کت واک مجاز نیست. برای اینکه بتوانید کنترل خنده خود را حفظ کنید بهتر است این تمرین را جلوی آینه انجام دهید و تلاش کنید تا قبل از اجرای اصلی، آن را برای دیگران نیز اجرا کنید و از آنها بپرسید که حالت چهره شما چگونه است. سعی کنید که چهره ای طبیعی داشته باشید، نیازی به اخم کردن در هنگام راه رفتن نیست.

نکته بسیار مهم دیگر در چهره شما لبها است. لب های خود را در حالت طبیعی قرار دهید و به آنها فشار نیاورده و یا لای دندان هایتان آنها را فشار ندهید.

نکات طلایی کت واک در دنیای مدلینگ

نکته شماره 3 در کت واک

چشم ها یکی دیگر از عوامل بسیار مهم در کت‌واک هستند. چشم های شما باید به صورت مستقیم و به روبرو خیره باشند نه در سطح پایین و نه در سطح بسیار بالا. برای خودتان یک مکان فرضی در بی‌نهایت را تصور کنید و چشمهای خود را به آن سو متمرکز کنید.

بخوانید
مصاحبه با فریبرز میرکبیری، مدرس و عکاس حرفه‌ای مدلینگ

نگاه کردن به چهره مخاطبان و بینندگان که در اطراف شما نشسته اند یکی از اشتباه ترین کار های ممکن است. تمامی حواس شما باید متمرکز بر روی کت واک رفتن تان باشد، دقت کنید که برای جلوگیری از اتفاقات ناخوشایند می توانید هر از گاهی نیم نگاهی نیز به حرکت پاهای خود و مسیری که بر روی آن قرار دارید داشته باشید.

توجه کنید که در هنگام حرکت کردن و کت واک رفتن در ذهن خود به سفرهای ذهنی نروید! تمامی حواس شما در هنگام حرکت بر روی استیج باید به نوع راه رفتن و کت واک شما متمرکز باشد و این از چهره شما و چشم های شما نیز قابل خواندن است. تمرین در مقابل آینه را به هیچ وجه فراموش نکنید.

نکات طلایی کت واک در دنیای مدلینگ

نکته شماره 4 در کت واک

یکی دیگر از نکات کلیدی مدلینگ، حرکت کردن و ایستادن یک مدل است. هنگام برخاستن و نشستن نیز باید مانند یک مدل باشید. این به این معناست که به هیچ عنوان بیش از اندازه به سمت جلو و یا عقب و پهلوها قوز نکنید و تلاش کنید که نوع حرکت کردن و ایستادن شما کاملاً مبادی آداب مدلینگ باشد.

در نظر بگیرید که یک دست نامرئی حرکت شما را از جلو رفتن بیش از اندازه هنگام بلند شدن ممانعت می کند و به این طریق سعی کنید که نوع نشستن و برخاستن خود را کنترل کنید. در هنگام راه رفتن توجه داشته باشید که شانه های شما به سمت عقب و کاملاً ایستاده قرار بگیرند. از خم کردن شانه های خود به شدت خودداری کنید و آنها را بیش از اندازه به سمت عقب یا جلو ندهید. ایستادن در یک خط صاف یکی از بهترین پوزیشن ها برای یک مدل است.

نکات طلایی کت واک در دنیای مدلینگ

نکته شماره 5 در کت واک

در هنگام قدم زدن و کت واک رفتن، شکل قرار گرفتن پاها اهمیت بسیار بسیار زیادی پیدا می کند. قرار گرفتن قدمهای شما در مقابل یکدیگر یکی از اصول استاندارد و اولیه یک کت واک تمیز و شسته رفته است. فکر کنید که یک بندباز هستید و در حال قدم زدن بر روی یک طناب می باشید. قدم هایتان را یکی پس از دیگری در مقابل هم قرار دهید و تلاش کنید که حرکت شما بر روی یک خط مستقیم باشد. در صورتی که شما یک مدل آقا هستید، به جای حرکت کردن بر روی یک خط مستقیم، بهتر است پاهای شما کمی از هم فاصله داشته و در کنار هم قرار گیرند و نه در راستای هم.

نکات طلایی کت واک در دنیای مدلینگ

نکته شماره 6 در کت واک

نکته پر اهمیت دیگر در هنگام کت واک رفتن، مراقب حرکات باسن و قسمت بالاتنه و سرشانه های خود نیز باشید. بیش از اندازه باسن خود را به اطراف رها نکنید. در عین حال، فرم حرکت کردن باسن شما نیز مهم است اما اغراق کردن بیش از اندازه در آن یکی از نقاط ضعف متداول برای مدل‌های مبتدی است. قسمت بالاتنه و سرشانه خود را نیز از توجه خارج نکنید. بهتر است که بالاتنه شما به صورت مستقیم و نسبتاً ثابت قرار بگیرد و به آن اجازه ندهید که آزادانه به اطراف بچرخد.

بخوانید
انواع مد خیابانی در دنیای مدلینگ - استریت استایل

نکات طلایی کت واک در دنیای مدلینگ

نکته شماره 7 در کت واک

نکته بعدی و مهم دیگر، رعایت نوع حرکت دست ها نسبت به بدن شما و همینطور حفط فاصله آنهاست. بسیار دقت کنید که فاصله مابین دست شما و بدنتان نه بسیار زیاد و نه بسیار کم باشد. دست های شما باید بتوانند به آرامی، به نرمی و راحتی، بسیار طبیعی در کنار بدن شما حرکت کنند. به فاصله مابین انگشتان دست های تان نیز بسیار دقت کنید. دست های تان را به هیچ عنوان مشت نکنید و یا بیش از اندازه انگشت هایتان را از یکدیگر باز نگه ندارید. بهترین فاصله ایده آل برای ما بین انگشت های شما چیزی حدود ۶ میلی متر است.

نکات طلایی کت واک در دنیای مدلینگ

نکته شماره 8 در کت واک

یکی دیگر از نکات طلایی و اساسی در دنیای مدلیگ و به خصوص کت واک، اهمیت راه رفتن صحیح  با کفش‌های پاشنه بلند است. ممکن است شما به عنوان یک دختر تصور کنید که راه رفتن با کفش پاشنه بلند را بلد هستید، اما مطمئن باشید تمرین های بسیار زیاد برای تسلط  بر راه رفتن، نیاز اصلی یک مدل است. تلاش کنید که هر روز مدت کوتاهی را به این تمرین اختصاص دهید تا بتوانید روز به روز بر قدمهای خود مسلط تر باشید و از تکان خوردن های بیش از اندازه باسن، دست و بالاتنه خود جلوگیری کنید.

نکات طلایی کت واک در دنیای مدلینگ

نکته شماره 9 در کت واک

تمرین قدم زدن، یکی از مهمترین تمرینها برای یک مدل در دنیای مدلینگ است. توصیه ما این است که برای رسیدن به یک ریتم مناسب و صحیح از موزیک استفاده کنید. بهتر است که یک هدفون در گوش خود گذاشته و با ریتم موزیک، حرکات خود را هماهنگ کنید و قدم هایتان را بر اساس آن بردارید. این کار به شما یاد می دهد که حتی در زمانی که بر روی استیج قدم می زنید نیز بتوانید با یک ریتم صحیح کت واک بروید.

نکته بسیار مهم در هنگام قدم زدن و کت واک رفتن داشتن اعتماد به نفس است. هرچه شما اعتماد به نفس بالاتری داشته باشید این اعتماد به نفس در حرکت شما و در قدم های تان نیز کاملاً واضح خواهد بود. حواستان به بدن و بخصوص در شانه هایتان در هنگام قدم زدن باشد. می توانید برای رسیدن به یک استایل خوب در راه رفتن از سبکهای مدل های معروف به عنوان نمونه استفاده کنید.

نکات طلایی کت واک در دنیای مدلینگ

نکته شماره 10 در کت واک

نوع پوز و ژست گرفتن خود را تمرین کنید. پس از راه رفتن و آموزش دیدن در این زمینه حتماً در نظر داشته باشید که در انتهای کت واک و پس از رسیدن به انتهای استیج، شما نیاز به یک مکث کوتاه چند ثانیه ای دارید. سپس با چرخش بر روی یکی از پاهای خود و از طریق گردش باسن، با همان ریتم متناوب و یکنواخت به سمت انتهای استیج پیش بروید.

ژست و پز گرفتن خود را در لحظه رسیدن به انتهای استیج حتما تمرین کنید. در نظر داشته باشید که تنها وقتی که شما اجازه نگاه کردن به مخاطبان خود را دارید، انتهای استیج است. برای این کار بیش از اندازه سر خود را پایین نیاورید و تا حد امکان از چرخش چشم هایتان برای نگاه کردن به مخاطبان استفاده کنید.

بخوانید
6 نکته ضروری جهت مراقبت از مو های بلند در دنیای مدلینگ

نکات طلایی کت واک در دنیای مدلینگ

نکته شماره 11  در کت واک

مانند یک شکارچی کت واک بروید. قبلاً در سایت نگاتیو استودیو مقاله هایی در مورد کت‌واک نوشته بودیم که یکی از آنها اشاره به برخی از انواع متداول راه رفتن در دنیای مد و فشن داشت. یکی از مهم‌ترین موارد آن راه رفتن مانند یک شکارچی بود که به عنوان مثال به “کارلی کلاس” اشاره کردیم. تلاش کنید تا مانند یک شکارچی بر روی استیج حرکت کنید، قدم های خود را با اقتدار و با قدرت یکی در مقابل دیگری قرار داده و در قسمت باسن خود یک حرکت نیمه چرخشی و اغواگرانه را داشته باشید. این تمرین را میتوانید در مقاله “چگونه مثل یک مدل کت واک برویم” ببینید.

نکات طلایی کت واک در دنیای مدلینگ

نکته شماره 12 در کت واک

یکی دیگر از موارد بسیار مهم در هنگام تمرین کت واک، رعایت کردن و انجام تمامی مثال های شناخته شده برای راه رفتن مدلها و سوپر مدل هاست که از آن جمله همانطور که در قسمت بالا نیز به آن اشاره کردیم، و قبلا در مقالات سایت نگاتیو استودیو به آن پرداختیم،یکی دیگر از انواع راه رفتن کت واک نائومی کمپل بود. راه رفتن او که در واقع نوعی خرامیدن تلقی می‌شود. از راه رفتن شترمرغ گرفته شده است. نگاه کردن به این تمرین ها و تلاش برای رسیدن به این نوع راه رفتن نیز یکی از توصیه های بسیار کلیدی و مفید در کت‌واک به شمار می رود.

نکات طلایی کت واک در دنیای مدلینگ

نکته شماره 13 در کت واک

مورد آخری که می‌خواهیم برای یک کت واک خوب و تمیز به آن اشاره کنیم نوع راه رفتن استاندارد برای یک مدل به حساب می آید. این راه رفتن را نیز که در مقاله مورد اشاره برایتان در آن نمونه ای را قرار داده ایم، گویی یک نوع راه رفتن رژه مانند است که به شما اجازه می دهد که بتوانید تمامی استیج را با یک ریتم مناسب و یکنواخت طی کرده و به سرانجام برسانید.

 امیدواریم که انجام تمامی این تمرین ها بتواند برای شما راه جدیدی را در حرکت کردن بهتر در دنیای مدلینگ و همینطور مد و فشن به عنوان یک مدل حرفه ای ایجاد کند. شما میتوانید نظرات و سوالات خود را در بخش دیدگاههای انتهای همین صفحه با ما و دیگر کاربران جومه به اشتراک بگذارید.

نکات طلایی کت واک در دنیای مدلینگ

blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + 12 =

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا