مد و فشن

چه رنگهایی را با هم ست کنیم – 48 ترکیب رنگ زیبا و نحوه استفاده از آنها

در این مطلب جذاب از مجله آنلاین مد و فشن جومه به معرفی 48  ترکیب رنگ زیبا و نحوه استفاده از آنها در زندگی روزمره پرداخته ایم. حتما بسیار برایتان اتفاق افتاده است که در هنگام خرید لباس و یا مانتو و روسری یا حتی کیف و کفش دچار این شک شده اید که چه رنگهایی را در کنار هم قرار دهید تا بهترین ترکیب را داشته باشند و به اصطلاح انتخاب رنگهایتان همخوانی پیدا کنند. انتخاب رنگهای صحیح یکی از نکته هایی است که باعث می شود لباس ها و یا طرح های شما برای خانه و یا محیط کار و یا حتی بروشور و کاتالوگ شما زنده تر و جذاب تر به نظر برسد و همچنین تاثیر بهتر و بیشتری بر روی مخاطبتان ایجاد کند. پس مسلما انتخاب ترکیب رنگ  های مناسب در کنار یکدیگر نکته کلیدی این ماجراست و طبیعت را میتوان یکی از بهترین پالت های رنگی برای الهام گرفتن صحیح در مورد رنگها به شمار آورد.

برای صرفه جویی در وقت و برای رسیدن به ترکیب رنگهای ایده آل، برایتان لیستی از نمونه های رنگی آماده کرده ایم که می توانید در روزمره خود و یا هر یک از پروژه های گرافیکی و تبلیغاتی خود استفاده کنید.

1.    رنگهای انرژی زا

ترکیبی از رنگهای  زرد و پرتقالی تیره و روشن و همراهی آبی ملایم  و طیفهای متفاوت نارنجی که نشانگر گرما و انرژی است و میتواند باعث انتقال روحیه بهتر و شادابی شود. مناسب فضاها و لباسهای ورزشی و کوه نوردی است.

رنگهای انرژی زا

2.    سلیقه کلاسیک و شیک

ترکیبی از رنگ های تیره شامل رنگ سبزآبی تیره، قهوه ای و رنگ قرمز یا پرتقالی تیره میتواند انتخاب نیمه کلاسیک خوبی باشد. این رنگها ترکیبی ایده آل برای نمایش عمق بیشتر و همچنین اصالت در شخصیت شماست. استفاده از تنها سه رنگ از آن نیز میتواند سادگی خوبی نیز همراه داشته باشد.

سلیقه کلاسیک و شیک

3.    آرامش و اعتماد به نفس

ترکیبی جذاب از آبی خاکستری همراه با آبی تیره خالص و همچنین طیف وسیعی از رنگهای قهوه ای، میتواند احساسات مربوط به فضای مدیترانه و این محیط جادویی و مرموز را در بیننده زنده کند. این ترکیب رنگی  ایده آل برای طرح های مرتبط به سفر یا طبیعت مناسب است.

آرامش و اعتماد به نفس

4.    شاداب و آرامش بخش

این پالت رنگی طیف وسیعی از رنگهای زنده  روشن را در کنار رنگهای اصلی و کمی رنگ تیره قرار میدهد که در آن رنگ نارنجی-زرد برق میزند و یک مکمل رنگی متفاوت و شاد را برایتان به وجود میاورد.

شاداب و آرامش بخش

5.    پیچیده و ملایم مناسب دفاتر کار

این ترکیب رنگ به به قدری تنوع و جذابیت دارد که در  پروژه های بسیاری استفاده شده است، ازسلیقه پیچیده و پر زرق و برق گرفته تا کسانی که احساس آرامش و راحتی می خواهند . استفاده از این پالت رنگی جهت محیط های کاری در صورت تمایل به ترکیب رنگهای ملایم و تیره توصیه میشود.

پیچیده و ملایم مناسب دفاتر کار

6.    جشن ها و عروسی ها

طیف وسیعی از رنگهای ارغوانی و بنفشهای زیبا  که با همراهی رنگ سبز روشن تکمیل میشود، این پالت را طراوت میبخشد و در عین حال نیز کمی غیر متعارف می سازد. ترکیبی لطیف از مجموعه رنگهای رمانتیک و جذاب که مناسب حال و هوای بهاری و همچنین ترکیب رنگی مناسب جهت فضاسازی جشن ها و عروسی هاست.

جشن ها و عروسی ها

7.    قدرت و آرامش

طیف وسیعی از رنگهای آبی زنده تیره و روشن همراه با استخوانی تیره و سبز لجنی این طرح رنگی متنوع، یک توصیه حرفه ای و محافظه کارانه برای گرافیست ها و همچنین بسیار مناسب دفاتر با ساعات کاری طولانی است زیرا با عث احساس راحتی کارمندان شده و خستگی را کاهش میدهد.

قدرت و آرامش

8.    رنگهای گرم دخترانه

یک بنفش و آبی تیره در کنار رنگ نارنجی کدر و روشن و صورتی ماتیکی برای شما یک پالت پر جنب و جوش و جذاب از رنگها را گرد هم آورده است. این مجموعه می تواند در لباسهای های مختلف برای موقعیتهایی مانند مهمانی ها و بخصوص برای برقراری ارتباط با دیگران و انتقال گرما در روابط اجتماعی استفاده شود.

رنگهای گرم دخترانه

9.    رنگهای وینتیج تابستانی

برای یک نگاه کلاسیک، که حس  نوستالژیک قدیم را در خاطرها زنده میکند این پالت را به وجود آوردیم، یک ترکیب منحصر به فرد از یک آبی و سبز قهوه ای، رنگهایی مناسب تم های مهمانی و همچنین مناسب موقعیتهای مختلف مثل تعطیلات تابستان برای شماست.

بخوانید
مانکن های ربات در فشن شو های آینده حضور خواهند داشت

رنگهای وینتیج تابستانی

10.    براق و پر انرژی

این ترکیب اصلی که از نارنجی قرمز، صورتی پر زرق و برق ساخته شده یک پالت همه کاره و چشم نواز را برایتان می سازد که می تواند به طرق مختلفی استفاده شود، ورزش، هیجان، سفر و موارد بی شمار دیگر را میتوان برای آن پیدا کرد.

براق و پر انرژی

11.    رنگهای اشرافی

این پالت از قرمز های بسیار تیره و طیف وسیعی از زرد و پرتقالی تشکیل شده است. میتوانید هر یک از این رنگ ها را در کنار هم انتخاب کنید تا طراحی و یا لباسهای خود رابه شکل جسورانه تری در میهمانی ها و مجالس مختلف ارائه کنید.

رنگهای اشرافی

12.    رنگهای سنتی ایرانی

این تصویری از رنگهای پخته کمی مایه تیره اما منحصر به فرد است. اگر تصمیم به ترکیب دو یا سه رنگ جذاب ایرانی در یک زمان دارید، می توانید طیف وسیعی از پالت ها را برای طرح های خود انتخاب کنید اما این مجموعه که در چشم ایرانیان بسیار آشناست میتواند یک انتخاب عالی جهت استفاده در انواع لباس و کفش و کیف و یا حتی طراحی لوگو ها و کارتهای ویزیت شما نیز باشد.

رنگهای سنتی ایرانی

13.    پالت آبی

رنگ تیره قرمز و قهوه ای در کنار تونالیته های مختلف رنگ آبی میتواند انتخاب جذابی برای دوستداران این طیف رنگی باشد.

پالت آبی

14.    آبی ساحلی

اگر دنبال تم رنگی برای یادآوری دهه 70 هستید، می توانید از رنگ این ماشین قدیمی و فضاسازی اطراف آن الهام بگیرید , تم رنگی شاد و قدیمی و همراهی طیف های رنگ آبی اقیانوسی روشن و تیره، نوستالژی و حس و حال ساحلی خاصی به آن میبخشد .

آبی ساحلی

15.    رنگ های باستانی

این تصویر یک کلیسای جامع در نرماندی است . رنگهای بکار رفته در آن با تم رنگی سرد و ملایم ترکیب رنگی بسیار حرفه ای و جذابی را برای استفاده در کارگاه های صنعتی میسازد که در عین حال احساس زندگی را نیز به همراه خود دارد.

رنگ های باستانی

16.    آتشین

یکی از مرجع های عالی برای الهام گرفتن و ترکیب رنگ , الهام از طبیعت وحشی است . این تصویر از کوه های آلپ در سوئیس که ردی از سرما و یخ را با ترکیبی از طیف قرمز غروب آفتاب پوشانده است و همراهی رنگ خاکستری تیره که آن را کامل میکند، یکی از آن ترکیب های فراموش نشدنی و جذاب است.

آتشین

17.    فضاهای شهری

اگر به دنبال یک طرح رنگی مدرن و پویا هستید، این پالت که با الهام از تصویر یک منظره شهری گرفته شده است میتواند انتخابی برای یک گروه منحصر به فرد از دوستداران زیبایی و الگانس باشد.

فضاهای شهری

18.    زیبایی و وقار

یک پالت رنگی ملایم و هماهنگ که می تواند در طیف گسترده ای از طرح ها برای لباسها و میهمانی هایی که برای یک ارتباط محافظه کارانه همراه با پیچیدگی و ظرافت، استفاده شود.

چه رنگهایی را با هم ست کنیم

19.    جشن رنگهای گرمسیری

طیف وسیعی از بنفش و صورتی و زرد سبز در این پالت گرد هم آمده اند و رنگ هایی را که یاد آور فصل بهار و تابستان مناطق گرمسیری است را برای شما با ارمغان میاورند.

جشن رنگهای گرمسیری

20.    صلح

این رنگ های دریایی که برای تحریک هوشیاری و آرامش مفید است برگرفته از یک بعد از ظهر با نور ملایم در کنار تماشای جزر و مد ساحل دریاست.تم رنگی ایده آل برای ایجاد فضایی سرشار از آرامش و صلح.

رنگ های دریایی ایده آل

21.    جنگل تابستانی

رنگ زیتونی و قهوه ای برای ساخت و ایجاد یک محیط پایدار و آرام با الهام از طبیعت و زمین عالی است. این پالت رنگی میتواند طراوت و شادابی را برایتان به ارمغان بیاورد. مجموعه ای از رنگهای نیمه گرم کلاسیک و در عین حال همراه با حس مدرنیته و امروزی.

جنگل تابستانی

22.    کژوال در طبیعت

یکی دیگر از ترکیبات منحصر به فرد استفاده از رنگهای سبز تیره با قهوه ای و زرد روشن و خالص است که میتواند یک تیپ ساده و متفاوت را برایتان بسازد .

کژوال در طبیعت

23.    شادی و هیجان

ترکیب رنگ بلوبری و توت های وحشی همیشه انتخاب خوبی برای ساختن یک پروژه شاد است. رنگهایی دخترانه و بسیار اغوا گر. اگر باور ندارید حتما یک بار هم شده از این طیف رنگها  در لباس های خود استفاده کنید و نتیجه شاد و پر انرژی آنرا بر روی خود و دیگران تجربه کنید.

بخوانید
حمایت صنعت مد در برابر خشونت علیه زنان

شادی و هیجان

24.    فضای خنک و روشن

این عکس رنگارنگ، شاد و سرگرم کننده است که مطمئنا حس  قابل توجهی از زندگی و حیات را به شما اضافه می کند. نمونه ای بسیار مناسب برای طراحی لباس، استفاده در بروشور و انواع کاتالوگهاست.

فضای خنک و روشن

25.    لطافت

رنگ های استفاده شده سرد کم رنگ، حس آرامش بعد از پیاده روی در کنار ساحل را برایتان به ارمغان می آورد، البته اضافه کردن سبز ملایم و سفید یا خاکستری روشن نیز مانند نسیمی ملایم بین موهایتان، حرکت را به رنگهایتان اضافه میکند و این پالت رنگی همگی کنار هم روحیه ای از لطافت و آرامش درونی را در شما یاد آور میشود.

لطافت و آرامش درونی

26.    سبز جنگل

این مجموعه از فیروزه ای  و طیفهای مختلف سبز سرد که برگرفته از اعماق زیر دریا هاست، احساس خالص بودن و شفافیت را در بیننده زنده میکند. مجموعه ای از رنگهای شاداب که انتخاب مناسبی برای روزهای گرم تابستانی است و با خود خنکی و نسیم را همراه می آورد.

طیفهای مختلف سبز سرد

27.    تعطیلات تابستان

ترکیبی از نیلی همراه با یک تکه صورتی روشن و قهوه ای، بسیار مناسب لباسهای نخی و استفاده در یک روز شاد تابستانی داغ زیر نور خورشید است. رنگهایی که یادآور تعطیلات و آرامش و نشاط در کنار هم است.

تعطیلات تابستان

28.    تاریک و روشن

به دنبال تم هالووین هستید؟ این طیف وسیع از پرتقالی و سیاه و سفید میتواند پیشنهاد بسیار مناسبی برای هر طراحی مربوط به پاییز یا هالووین باشد.

تاریک و روشن

29.    بهار در سوییس

تم رنگی آبی تیره همراه با طلایی و قهوه ای که در این عکس به چشم میخورد، به همراه ترکیبی از رنگ صورتی بنفش ، اغلب در رنگ های رسمی یونیفرم های مدرسه دیده می شود، اما با این وجود یک تم منحصر به فرد و رنگارنگ را برای شما می سازد که می تواند در موارد دیگر نیز مورد استفاده قرار گیرد.

بهار در سوییس

30.    گرما بخش

اگر بخواهید انرژی زیادی را به طرح یا لباس یا محیط زندگی خود اضافه کنید، می توانید تمام رنگ ها یا فقط دو یا سه رنگ از این پالت را در سوژه هایتان استفاده کنید. امکان استفاده از سه رنگ بالایی یا پایینی جدای از هم ویا همه باهم نیز وجود دارد و فضای دخترانه و پر انرژی ای را برایتان میسازد .

گرما بخش

31.    کودکانه

این ترکیب شاد و در عین حال شیک، که شامل  آبی تیره، صورتی ماتیکی تیره ، پرتقالی روشن و خاکستری است میتواند لباس های کودک شما را رنگی کرده و در عین حال احساس شیک و پرستیژ جذابیت را نیزدر نوع پوشش کودک شما ایجاد کند.

کودکانه

32.    گرمای غروب

این تصویر که  از غروب خورشید در هامبورگ گرفته شده است رنگ های گرم را از ذرات رنگ نارنجی تیره و متوسط تا نارنجی آبی و خاکستری را شامل میشود که طیف گسترده ای از مجموعه رنگهای نارنجی است. این ترکیب میتواند احساس گرمی و استقلال شما را به بیننده منتقل کند.

تصویر که از غروب خورشید در هامبورگ

33.    هنرمندانه

ترکیبی از رنگهای زرد و سبز زیتونی همراه با یاسی و سیاه و طوسی برای یک انتخاب جسورانه و جذاب و در عین حال متفاوت را به شما توصیه میکنیم.

ترکیبی از زرد و سبز زیتونی همراه با یاسی و سیاه و طوسی

34.    رویایی

این تصویر زیبا از غروب خورشید الهام بخش این پالت رنگی متفاوت است که شامل صورتی تیره، بنفش و طیف خاصی از قرمز است. یک پالت رویایی و جذاب جهت استفاده در طراحی سایت ها و همچنین کاتالوگ ها و یا کارت های ویزیت.

تصویر زیبا از غروب خورشید الهام بخش این پالت است

35.    اصالت رنگی

اگر چه این پالت رنگ از لحاظ فنی از انواع طیف قهوه ای ساخته شده است، اما نمونه خوبی برای استفاده در کنار یکدیگر و یا هریک از این رنگها به تنهایی است که براحتی می توانند به عنوان یک نمونه تک رنگ در طرح های شما استفاده شود. رنگهایی که یادآور وقار و اصالت در ذهن بیننده است.

این پالت رنگ از لحاظ فنی از انواع طیف قهوه ای ساخته شده است

36.    پرستیژ جادویی

طیف پرتقالی ، سیاه و طوسی و قهوه ای روشن در کنار یک صورتی مرجانی کدر باعث ایجاد کنتراست بالا در دید مخاطب میشود. یک نمونه بسیار کم نظیر از رنگهایی که وقار و اصالت را با خود همراه میاورند.

بخوانید
دروغ های متخصصان تغذیه درباره رژیم غذایی

طیف پرتقالی ، سیاه و طوسی و قهوه ای روشن در کنار یک صورتی مرجانی

37.    انسان و طبیعت

این تصویر زیبا از لباسهای هندی در مزرعه چای الهام بخش طیف رنگی این پالت که مجموعه متفاوتی از سبز هاست و همچنین استفاده خوب رنگ های مختلف صورتی روشن است. یک کنتراست رنگی متفاوت و جسورانه و تاثیر گذار در ذهن بیننده.

تصویر زیبا از لباسهای هندی در مزرعه چای

38.    شب جاز

دو یا سه رنگ را برای اضافه کردن شخصیت به طرح خود انتخاب کنید. شما می توانید دو رنگ را با زرد خردلی و یاسی یا سه رنگ پایینی را باهم ترکیب کنید و نتیجه بسیار متفاوت و جذابی بگیرید.

دو یا سه رنگ را برای اضافه کردن شخصیت به طرح

39.    درخشان و پر انرژی

اگر به دنبال برقراری ارتباط های با انرژی و انتفال حس و حال روح نواز در بیننده خود هستید ، پالت زیر این ترفند را به  خوبی برایتان انجام می دهد. رنگ های خنک بالا کاملا توسط قرمز و صورتی در بخش پایین تکمیل می شود و احساس هماهنگی و هارمونی خوبی را در کنار یکدیگر ایجاد میکند.

درخشان و پر انرژی

40.    طبیعت سبز

این ترکیب از طیف سبزو قهوه ای ایده آل برای هر طراحی مربوط به محیط زیست، پایداری، دوستداران طبیعت و حیات وحش است. یک پالت غنی از رنگهای با ثبات و ماندگار در ذهن مخاطب شما.

ترکیب از طیف سبزو قهوه ای ایده آل برای هر طراحی مربوط به محیط زیست

41.    معماری

این پالت منحصر به فرد یادآور نمادهای رنگارنگ خانه ها در سراسر اروپا می باشد. شما می توانید تمام این رنگ ها را به صورت همزمان باهم نیز استفاده کنید یا برای هر یک از پروژه های مختلف خود از ترکیب دو یا سه تایی آنها استفاده کنید.

پالت منحصر به فرد یادآور نمادهای رنگارنگ خانه ها در سراسر اروپا

42.    چشم نواز

اگر به دنبال یک پالت رنگی چشمگیر هستید که هیچ وقت از مد نمیافتد حتما به دنبال این مجموعه طیف رنگی بروید. ترکیبی قوی از طبیعت و چوب که در عین سادگی انرژی و روحیه لطیف شما را نیز فریاد میکند.

چشم نواز

43.    شادابی و آرامش

رنگدانه های سبز همراه با قهوه ای و هلویی می تواند برای استفاده و ایجاد ترکیبی از چندین رنگ متفاوت  و یا حتی به صورت دوتایی و سه تایی استفاده شود. شادابی و استواری در تصمیمات از پیام های این پالت جذاب است.

شادابی و آرامش

44.    زمستانی

طراحی خود را با این رنگهای منحصر به فرد که شامل طیف وسیعی از آبی سرد و رنگ قرمز متمایز است تکمیل کنید .این مجموعه رنگی برای استفاده در مهمانی ها و مراسم های رسمی توصیه میشود. رنگ سفید غالب و همراهی آن با رنگهایی که در این پالت آمده است تصویری ماندگار از شما به جا میگذارد.

طیف وسیعی از آبی سرد و رنگ قرمز متمایز

45.    درخشنده

مجموعه ای از رنگ های سرد و گرم در این ترکیب شاد در کنار یکدیگر قرار گرفته اند که میتواند برای طرح های مربوط به غذا، رژیم غذایی و تغذیه هم بسیار مناسب باشند. انرژی هیجان و خلاقیت در این نمونه رنگی موج میزند.

مجموعه ای از رنگ های سرد و گرم در این ترکیب شاد در کنار یکدیگر

46.    پالت صورتی

این طرح، قرمزپررنگ با مجموعه ای از صورتی و قهوه ای مایل به خاکستری روشن را در کنار طیفی از سفید میچیند. این پالت بسیار مناسب استفاده در کارت ویزیت و بروشور های مینیمال شماست.

پالت صورتی

47.    طبیعت آفریقا

طیف وسیعی از آبی و قهوه ای در این طرح جذاب رنگی را برای تم هایی که جهت برقراری ارتباط دائمی، شفافیت و اعتماد به نفس در نظر دارید یادآور میشود . سعی کنید از رنگهای صحیح این نمونه استفاده کنید و شاهد تغییر در نوع ارتباط های آینده خود باشید.

طبیعت آفریقا

48.    فضای عرفانی

آبی و طلایی تیره با ترکیبی که از سفید خالص شروع میشود و به مجموعه ای از رنگ های خاکستری میرسد در کنار آبی آسمانی که حس زندگی و آرامش و عرفان را برایتان ارمغان میاورد. این محموعه رنگها که بیشتر روایتگر آرامش درونی فرد است میتواند یادآور طرز فکر و عمق وجود شخصی فرد استفاده کننده نیز باشد.

آبی و طلایی تیره با ترکیبی که از سفید خالص

امیدواریم این مطلب جذاب در زمینه ترکیب و تناسب رنگها برای شما کاربران عزیز مجله آنلاین جومه، مفید و مورد استفاده واقع شده باشد. شما میتوانید نظرات خود را در انتهای همین صفحه با ما و دیگر کاربران به اشتراک بگذارید.

blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک + سیزده =

دکمه بازگشت به بالا