مد و فشن

مهمترین اشتباهات رایج در آرایش کردن – قسمت دوم

در این مقاله، قسمت دوم از مبحث جذاب و کاربردی ” مهمترین اشتباهات رایج در آرایش کردن ” را دنبال میکنیم. داشتن یک چهره ی درخشان فقط ژنتیکی نیست بلکه جوانی و شادابی آن به مراقبتهایی که از پوستتان در طول عمر خود میکنید هم ارتباط مستقیم دارد. فراموش نکنید این مراقبت ها شامل رژیم غذایی سالم ، رسیدگی به بدن و پوست، ورزش دائم  و داشتن خواب کافی است!

خوب است که با اشتباهات آرایشی رایجی که سوپر مدلها هرگز انجام نمیدهند نیز آشنا شوید:

هرگز بیش از حد آرایش نکنید!

مطمئنا رنگهای کرم پودری که سر و گردنتان را از هم متمایز کند، برجسته و باد کردن لبها ، عمل کردن خطوط استخوانی صورت و … نتایج خوبی ندارند. اگر قرار بر آرایش کردن روزانه باشد و نه شرکت در یک جشن بالماسکه، باید بدونید که پوشاندن بیش از حد نواقص صورت، همیشه نتیجه عکس میدهد و باعث ایجاد حالت غیر طبیعی و گاهی زننده میشود. اعتماد به نفس داشته باشید و فقط و فقط به آرایش طبیعی و ساده بسنده کنید.

مهمترین اشتباهات رایج در آرایش کردن

متخصصین زیبایی همگی بر این عقیده اند که بهتر است از لوازم آرایشی ای استفاده کنید که  اصل باشند و در دراز مدت به پوست شما آسیب نزنند. اگر مشکل گران بودن این لوازم آرایشی را دارید از لوازمی استفاده کنید که چند کاربردی اند تا با یک تیر چند نشان بزنید. پس از هربار آرایش کردن و برگشتن به خانه به تنبلی غلبه کنید و حتما قبل از خوابیدن آرایش خود را کامل پاک کنید و مراقبتهای بعد از آرایش مثل استفاده از روغنهای پاک کننده و مرطوب کننده ها را فراموش نکنید.

بخوانید
مهمترین اشتباهات رایج در آرایش کردن - قسمت اول

فراموش نکنید که آماده سازی پوستتان قبل از آرایش، در بهتر آرایش کردن بسیار مهم است. زیرسازهایی که پوست را مرطوب کنند و باعث شوند که آرایش بهتر روی صورت شما بنشیند از پیر شدن صورت و خراب دیده شدن آرایش جلوگیری کند بسیار مهم اند.

مهمترین اشتباهات رایج در آرایش کردن

آیا مطمئن هستید که آرایش شما رنگ اشتباه با پوست شما نیست؟!

خوب، مسلما هیچکس این کار را عمدا انجام نمیدهد، بنابراین می تواند تشخیص آن نیز کمی دشوار باشد و اینکه خود شما این اشتباه را متوجه شوید اصولا راحت نیست. تنها راه جلوگیری از این اتفاق، این است که از شخص دیگری برای تشخیص رنگ پوست و در نتیجه کرم های مورد نظر کمک بگیرید. مشاورین آرایشی را هرگز فراموش نکنید آنها با کمال میل در فروشگاهها به شما در این موارد مشاوره میدهند.

پول وین، متخصص آرایش می گوید: انتخاب رنگ غلط در آرایش می تواند نتیجه انتخاب رنگ آرایشی اشتباه برای نوع پوست شما باشد. البته این مورد فقط مختص کرمها نیست. وقتی پوست شما خشک است انتخاب رنگهای براق میتواند مفید باشد و یا انتخاب رنگهای با طیف و سایه تیره برای پوستهای روشن و بلعکس انتخاب خوبیست.

مهمترین اشتباهات رایج در آرایش کردن

نواقص را درمان کنید !

اگر پوست شما خراشیده است و یا جای سالک و زخم هایی از گذشته دارید ممکن است فکر کنید که با آرایش پوشانده میشود! اما اینطور نیست، پوست شما سرمایه زیبایی شما است و تا آخر عمر همراهتان است. از آن خوب مراقبت کنید و نواقص و یا ایراداتی که در طول زمان پیش می آید را با رفتن و مشاوره گرفتن از دکترهای پوست و زیبایی درمان کنید.

بخوانید
مدل سال 2019 چه کسی است؟

کارشناسان آرایش می گویند : اجازه بدهید پوستتان نفس بکشد ! پوست سالم باید عاری از هرگونه مواد مضر، و همیشه تمیز و مرطوب باشد. به آن آب رسانی کنید و مدت طولانی آرایش را روی صورتتان نگه ندارید. حتی در روزهائی که امکان آن وجود دارد آرایشتان را کلا پاک کنید و به پوستتان چند ساعتی استراحت دهید و اگر نیاز بود مجددا آرایش کنید.

آموزش آرایش کردن

کانتور بیش از حد!

این کار هرچند یک روش خوب برای نشان دادن زیبایی های شماست اما فراموش نکنید این ترند پیش از اینکه انقدر توسط عموم استفاده شود فقط برای عکاسی های مد و نشان دادن بهتر مدلها و یا تبلیغات مواد آرایشی مورد استفاده قرار میگرفت و نه جهت آرایشهای طبیعی و روزمره! برق بیش از حد و روشن و تیره کردن صورت برای استخوانی نشان دادن آن ممکن است در عکس زیبا و جذاب باشد اما میتواند در حالت عادی عجیب و غریب و حتی زشت به نظر برسد.

آیا رنگ رژ لب شما اشتباه است!

رنگ لب درست می تواند زیباییهای بسیاری برای چهره و پوست ایجاد کند. اما چه رنگی را باید انتخاب کرد تا پوست شما را درخشانتر نشان دهد؟ برای موقعیت های مختلف و بسته به نوع آرایش و رنگ لباس و رنگ کرم پودر شما میتوان نمونه های مختلفی را پیشنهاد داد اما یکی از رنگهایی که متخصصین زیبایی همیشه برای جذاب و شیک بودن و روح دادن به صورت پیشنهاد میدهند رنگ قرمز است. این رنگ که از رنگهای مورد علاقه مرلین مونرو نیز بود، رنگی است که محدودیت سن و سال خاصی هم ندارد و به تمام پوستها می آید  اما یادتان باشد این رنگ هر زمان و در هرجایی قابل استفاده نیست.

بخوانید
چه رنگهایی را با هم ست کنیم - 48 ترکیب رنگ زیبا و نحوه استفاده از آنها

مهمترین اشتباهات رایج در آرایش کردن

خوب آرایش کردن را یاد بگیرید.

اینکه شما 30 سال سن دارید و همیشه آرایش کرده اید دلیل براین نیست که آرایش درست و خوب را بلدید. از یاد گرفتن نترسید و فرار نکنید! از متخصصین این کار کمک بگیرید و خود آرایی را بیاموزید. آرایش نکردن بهتر از ترکیب آرایشی است که نه روی پوستتان درست بنشیند و نه در جای درست و با ترکیب رنگ درست باشد.

آغاز آرایش را فراموش نکنید!

زیرسازها و فیکس کننده های آرایشی از آن دسته نکاتی هستند که آرایشگران حرفه ای هرگز آنها را فراموش نمیکنند. شاید اگر به روش حرفه ای ها شروع کنید نتیجه بهتری بگیرید. “پرایمر خوب برای پایه مراقبت از پوست، کمی برنزر، مداد ابرو، ریمل مژه و ابرو و در نهایت رژ لب قرمز!

هرگز بیش از 10 دقیقه برای آرایش طبیعی وقت نگذارید! شاید این نکته مثبتی باشد که بتواند شما را از آرایش غلیظ دور کند! برعکس به جای آرای زیاد ، ساعتها برای سالم نگه داشتن پوستتان وقت و هزینه صرف کنید! متخصصین زیبایی می گویند: “در 10 دقیقه شما می توانید تمام کارهایی که برای آرایش روزمره لازم است انجام دهید. اگر زمان بیشتری دارید، ماسک صورت بگذارید و چند دقیقه ریلکس کنید و پوستتان را ماساژ دهید تا بهتر نفس بکشد. هیچ چیز مفیدتر از آرامش برای پوست شما نیست.

blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا