عکاسی طلا و جواهر یکی از زمینه های بسیار تخصصی عکاسی تبلیغاتی است که روش عکاسی و نورپردازی بسیار متفاوتی را نسبت به دیگر روش های عکاسی میطلبد. عکاسی طلا و جواهر توسط عکاسان متاسفانه بیشتر با تاکید بر نورپردازی و تکنیک های عکاسی انجام میشود و عموما عکس های طلا و جواهرات دیده شده در ژورنال های ایرانی بسیار کلاسیک و یکنواخت هستند. تاکید بر زیبایی شناسی سوژه عکاسی و شناخت مفاهیم آن و استفاده از شکل ها و فرم طلا ها برای رسیدن به یک تصویر که علاوه بر نشان دادن سوژه بتواند حس دیگری را نیز به بیننده منتقل کند از المان های مهم نگاتیو استودیو در این روش عکاسی است.

از آنجائیکه صنعت طلا و جواهرات یک شاخه کاملا لوکس بوده و جلوه های بصری و جذابیت طرح و ظاهر محصولات آن حرف اول در انتخاب و خرید و استفاده برای مشتریان را میزند، لذا جایگاه عکاسی طلا و جواهر از اهمیت زیادی در این زمینه برخوردار است و متعاقبا کیفیت عکسی که از طلا و جواهر گرفته میشود میتواند در افزایش فروش و جذب مشتریان سرنوشت ساز باشد.

استاد فریبرز میرکبیری با توجه به تجارب بسیار ارزشمند داخلی و بین المللی و همچنین در اختیار داشتن دانش روز عکاسی بر اساس استانداردهای علمی روز عکاسی جهان و ترکیب این موارد با خلاقیت و بینش ژرف خود در اجرای پروژه های عکاسی، برای اولین بار در ایران توانستند تمایز ملموسی در زمینه عکاسی طلا و جواهر را پایه گذاری کرده و تعریفی که از عکاسی طلا و جواهر وجود داشت را به طرز موثری به چالش بکشند.

نگاتیو استودیو‌ به سرپرستی استاد فریبرز میرکبیری خدمات عکاسی طلا و جواهر را با بالاترین کیفیت ارائه میدهد.‌ در این بخش برخی از نمونه کارهای عکاسی طلا و جواهر استاد فریبرز میرکبیری موجود است.