سابقه عکاسی پرتره تقریبا به زمان اختراع دوربین عکاسی باز میگردد و از زمانی که انسان توانایی ثبت عکس را پیدا کرد علاقه به ثبت چهره ها یکی ازپر طرفدار ترین انواع عکاسی بوده است. اما ثبت یک پرتره خوب اصول نوشته و نانوشته بسیاری دارد. برخی از بزرگان عکاسی معتقدند که یک پرتره خوب باید توانایی نشان دادن خصوصیات ، روحیات و شخصیت فرد مورد نظر را داشته باشد و گنجاندن همه اینها در درون یک فریم عکس مسلما کار بسیار دشواریست.

عکاسی پرتره در خدمات عکاسی یکی از انواع بسیار جذاب و پر متقاضی است به دلیل اینکه یک تصویر پرتره‌ با کیفیت و حرفه ای می‌تواند سالیان سال و نسل به نسل منتقل شود، خاطره‌ کل زندگی یک فرد و یا فقط لحظه‌ خاصی  از آن را جاودانه کند. تفاوت یک عکس فوری (Snapshot) با یک عکس پرتره‌ی حرفه‌ای، بسیار است. عکاسی پرتره خوب، توجه بسیار به سوژه آن عکس میکند.

گروه نگاتیو استودیو آماده ارائه خدمات عکاسی در زمینه عکاسی پرتره به متقاضیان عزیز میباشد. برخی از نمونه کارهای عکاسی پرتره استاد فریبرز میرکبیری در این بخش قابل مشاهده است. لازم به ذکر است که نگاتیو استودیو کاملا تابع قوانین جمهوری اسلامی بوده و برخی از پروژه های موجود در این بخش، در خارج از کشور به انجام رسیده است.