استاد فریبرز میرکبیری:

سالیان سال بود که علاقه بسیاری به زندگی عشایر و دیدن اونها با لباس های زیبا و رنگارنگشون که در بین کوهستان ها مثل یک ماهی قرمز در آب میلغزن داشتم. بعد از مدتی برنامه ریزی و با همراهی یک مترجم (آشنا به زبان محلی لری) برای ارتباط برقرار کردن با اونها بالاخره به دنبالشون راه افتادم. اما مشکل اصلی این بود که جای مشخصی وجود نداشت و باید توی یک ناحیه وسیع با اقبال خودمون اونها رو پیدا میکردیم که در نهایت این اتفاق افتاد و این عکس ها ثبت شد.

متاسفانه زندگی سخت اونها و بچه هاشون و دیدن صحنه های دلخراش تصویر زیبایی که از زندگی اونها در ذهن داشتم رو خراب کرد و به جای تصویرهای تخیلی که در مدرسه در ذهن ما کاشتن صحنه هایی از درد و سختی اما واقعی در خاطراتم ثبت شد.

پروژه عکاسی عشایر و نگاتیو استودیو:

پروژه عکاسی عشایر را میتوان نوعی از عکاسی مستند اجتماعی دانست. گستره خدمات عکاسی در نگاتیو استودیو صرفا به عکاسی تبلیغاتی، عکاسی صنعتی، عکاسی فشن یا عکاسی مد و عکاسی مواد غذایی محدود نمیشود و این امر به دلیل تجربیات وسیع و عمیق استاد فریبرز میرکبیری در امر عکاسی حرفه ای است. لذا در جائیکه سخن از عکاسی مستند اجتماعی باشد، استاد میرکبیری در آن بخش نیز دارای نمونه کار و تجربیات با ارزشی هستند که این پروژه عکاسی عشایر نیز یکی از آنهاست.  همین امر باعث شده تا مشتریان محترم گروه نگاتیو استودیو ضمن رضایت همیشگی از همکاری با این مجموعه، تاکید داشته باشند که در قالب پروژه های جدید بتوانند همکاری خود را با گروه نگاتیو استودیو ادامه داده و از خدمات عکاسی حرفه ای استاد میرکبیری بهره مند گردند.

همچنین تجربیات حرفه ای در شاخه های مختلف عکاسی باعث شده تا دوره های آموزش عکاسی استاد میرکبیری برای دانشجویان ایشان بسیار جذاب تر و کاربردی تر باشد و انتقال تجربیات بسیار مفیدی در این دوره های آموزش عکاسی صورت پذیرد.

عکاسی تلفیقی از هنر، خلاقیت، تجربه و دانش است و لذا گاها میتوان چندین سبک متفاوت عکاسی را در یک پروژه واحد استفاده نمود. به عنوان مثال حتی در  پروژه عکاسی عشایر استاد فریبرز میرکبیری نیز میتوانید نمونه کارهای عکاسی پرتره را نیز مشاهده نمائید که در چند نمونه از تصاویری که در این بخش موجود است عکاسی پرتره نیز وجود دارد که عملا با این سبک از عکاسی ترکیب شده است.

در این بخش برخی از نمونه کارهای عکاسی عشایر ، اثر استاد فریبرز میرکبیری را میتوانید ملاحظه فرمائید.