توصیه های عکاسی از دید عکاسان مگنوم

توصیه های عکاسی از دید عکاسان مگنوم

در این مقاله از سری مطالب آموزش عکاسی سایت نگاتیو استودیو به شرح توصیه های عکاسی از دید عکاسان مگنوم پرداخته ایم که برای علاقمندان به یادگیری عکاسی میتواند مفید و جذاب باشد. یک عکاس حرفه ای و با تجربه بهتر است که از دیدگاهها و تجربیات عکاسان به نام و پیشکسوت نیز بهره ببرد و در صورت نیاز از آنها استفاده نماید تا به دیدی وسیع تر و عمیق تری از عکاسی حرفه ای و عکاسی کردن در شرایط مختلف دست یابد. این مطلب در دو قیمت تنظیم شده است که در مقاله بعدی میتوانید ادامه آن را نیز مطالعه فرمائید.

David Allan Harvey

اول از همه نیازه که اصولا حرفی برای گفتن داشته باشید و مهم تر اینکه در این مورد با خودتون صادق باشید. به موضوع های مختلف مثل سیاست، تاریخ، علوم، موزیک، ادبیات و … فکر کنید. در دنیای امروز هر کسی با در دست داشتن یک موبایل میتواند عکس های خوبی از نظر تکنیکی بگیرد شما به عنوان یک عکاس باید خالق داستان خود باشید. چه چیزی باعث تفاوت شما از دیگران میشود؟ بسیاری از جوانان عکاس، وقتی با من حرف میزنند و میگویند “میخواهم عکاس بشم که بتونم به سفرهای زیادی برم” و یا اینکه میخوام بتونم معروف بشم. اما اینها هدفهای اشتباهی هستند که ممکن است در آینده به عنوان مزایا و یا حتی مضرات برای یک عکاس پیش بیاد اما اینها به خودی خود هدف نیستند. با نداشتن ایده های واضح، تفکر، احساسات، و چیزی برای گفتن که بتواند سهمی از اتفاقات جهانی داشته باشد ، یک عکاس میتواند در آشوب دریای اطراف خود محو شود. عکاسی یک زبان است (قبلا درباره این موضوع برایتان نوشته ام) مثل هر زبان دیگری دانستن اینکه چه چیزی و با چه گرامر و سبکی نوشته شود بسیار اهمیت دارد.

بخوانید
توصیه های عکاسی از دید عکاسان مگنوم - قسمت دوم

یک شاعر با نویسنده متفاوت است چه از نظرتسلط تکنیکی و چه نوشتاری، یک پروژه انتخاب کنید که از جنس شما باشد، به آن یک موضوع و هدف بدهید آنرا پیش ببرید و سعی کنید آنرا به روزنامه، مجله ،گالری و … معرفی کنید. باور داشته باشید، بشناسید، و درباره آن بگویید.

Abbas

یک جفت کفش راحت برای خود بخرید و …عاشق شوید.

David Hurn

هرگز یک عکاس نشوید مگر اینکه واقعا عاشق این کار باشید، این انتخاب هرگز انتخاب آسانی نخواهد بود. اگرمیخواهید عکاس شوید بسیار راه خواهید رفت پس یک جفت کفش راحت بخرید.

Alec Soth

هرچیزی را امتحان کنید. عکاسی رپرتاژ، عکاسی مد، عکاسی پرتره، عکاسی نود و … تا زمانی که هر چیزی را امتحان نکرده اید نمیتوانید بدانید که چه سبکی از عکاسی را دوست دارید. در یکی از تعطیلات تابستان با عکاسی کار میکردم که هر روز در استودیو از جوراب عکاسی میکرد و رادیو کریستین را گوش میداد. در آن تابستان فهمیدم که نه یک عکاس داخل استودیو و نه کریستین خوبی نخواهم شد. سالی دیگر برای یک مجله محلی کوچک کار کردم و از اینکه انقدر لذت میبردم متعجب شدم. لذت بردن بسیار اهمیت دارد. اگر کسل باشید و یا احساس خوبی نداشته باشید این در عکس های شما کاملا دیده میشود. اگر درون خود آرزوی عکاسی از گربه ها را دارید حتما از گربه ها عکاسی کنید.

در قسمت دوم از این مقاله ، با موارد بیشتری آشنا خواهید شد.